Odhad ceny nemovitosti ZDARMA

Odhad ceny nemovitosti ZDARMA 2018-05-04T21:06:22+01:00

Uvažujete o prodeji nemovitosti a rádi byste věděli, jaká je její tržní cena?

Nabízím vám zdarma a nezávazné rámcové stanovení tržní ceny vaší nemovitosti.

 

 

Upozornění: Odhad tržní ceny vám poskytne rámcový přehled, může však vykazovat nepřesnosti. Přesný odhad ceny je možné udělat po prohlídce nemovitosti, kdy můžeme posoudit klady, zápory a potenciál vaší nemovitosti. Ale i tak vám online odhad poskytne relevantní informace pro vaše rozhodování. 

Jaké jsou nejčastější chyby majitelů při stanovení tržní ceny své nemovitosti?

Porovnávání inzerátů na realitních portálech

Někdy se majitelé snaží ocenit svou nemovitost porovnáváním inzerátů na realitních serverech. Tato metoda odhadu může vést k velmi nepřesným závěrům. Mnoho inzerátů na internetu vyjadřuje spíše zbožné přání prodávajících, než reálnou tržní cenu. Nabídkové ceny nemovitostí se mohou lišit i o desítky procent od reálných tržních cen.

Nákladová metoda

Správný čas nastalProdávající si spočítá, kolik do nemovitosti investoval (např. cena pořízení, rekonstrukce, náklady na hypotéku, samotné zhodnocení v čase atd) a na základě toho stanoví cenu. Bohužel to v praxi ne vždy funguje. Náklady, které jste do nemovitosti investovali jsou vašimi tzv. “utopenými náklady” a potenciální kupce příliš nezajímají. To, co potenciální kupce zajímá, je pouze užitná hodnota (je naprosto individuální) poměřovaná ke kupní ceně nemovitosti. A podle užitné hodnoty zájemci o koupi porovnávají s konkurenčními nabídkami.  

 Cenové mapy

Cenové mapy mohou být jednoduchým odrazovým můstkem ke stanovení ceny. Cenové mapy vyjadřují cenový průměr v dané lokalitě. A v tom je jejich problém při stanovování tržní ceny. Vůbec nezohledňují technický stav nemovitosti (bytu a budovy samotné), orientace oken, dispozice místností, podlaží, výtahu, sociální zázemí v okolí, dopravní dostupnost atd. Tedy velké množství detailů, které mohou mít na cenu zásadní vliv. Tržní cena nemovitosti u dvou bytů v jedné ulici se může lišit dokonce o desítky procent.

Připravil: Petr Podlešák

 

 

 

Co řekli klienti o mých službách